Híres diákjaink - Dr. Pálinszki Antal

Dr. Pálinszki Antal
/1943 - 2010 /

Dr. Pálinszki Antalt egész élete a XV. kerülethez kötötte. Itt született, a MÁV telepen nőtt fel és ennek az iskolának a diákja volt, mint azt a dokumentumok is bizonyítják.

1961-ben az Eötvös József Gimnáziumban érettségizett, majd 1966-ban a Budapesti Műszaki Egyetem Villmosmérnöki Karán diplomázott. 1977-ben "Summa cum laude" minősítéssel védte meg doktori disszertációját.

1987-től a műszaki tudományok kandidátusa, a BME Híradástechnikai Tanszékének docense, a Magyar Tudományos Akadémia Köztestületének tagja. Az 1990-es években megbízott és kinevezett vezető professszor a Gábor Dénes Műszaki Főiskolán. 1997-ben PhD fokozatot szerzett.

1990 óta volt tagja a kerületi önkormányzat képviselőtestületének, a Művelődési és Sport Bizottság elnöke. 2002-től az oktatási területért felelős alpolgármester. 1994-től tizenkét éven át vett részt a Fővárosi Közgyűlésben az oktatási bizottság elnökeként.

Közéleti tevékenysége mellett négy évtizeden át végzett oktató-nevelő munkát.

Munkásságát 1995-ben a Magyar Köztársaság Édemkeresztjével, 2003-ban a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével, 2008-ban pedig "Pro Scholis Urbis" díjjal ismerték el.

Emlékét ma márványtábla őrzi iskolánk falán, melyet a 100. centenáriumi tanév megnyitásakor avatott fel a kerület polgármestere a család jelenlétében.

Dr Pálinszki Antal emléktáblájának avatása 2010-ben