Híres diákjaink - Földváryné Dr. Kiss Réka

Földváryné Dr. Kiss Réka

1975 -

Földváryné Dr. Kiss Réka 1975-ben született Budapesten. 1980 - 1989 között volt iskolánk tanulója. Az általános iskolás évek alatt mutatott példás magatartása és szorgalma mellet az év végi kitűnő tanulmányi ererdményeivel is példát mutatott osztálytársainak és az iskolai közösségnek. Többször részesült nevelőtestületi dicséretben tanév végén.
1993–1999 között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, történelem–néprajz szakán folytatta tanulmányait. 2000–2005 között szintén az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Európai Etnológia Doktori Iskoláján tanult, majd 2009-ben szerzett PhD fokozatot.

Tanulmányai és munkája során számos ösztöndíjban és szakmai elismerésben részesült:

1997-98          Köztársasági Ösztöndíj

1997              Tempus Ösztöndíj,
                                             Koppenhágai Egyetem Európai Etnológiai Tanszék

2000-2003       Fiatal kutatói ösztöndíj,
                                             MTA Néprajzi Kutatóintézet

2005              MÖB Állami Eötvös Ösztöndíj
                                                                Edinburghi Egyetem School of Scottish Studies

2008              Magyar Néprajzi Társaság Jankó János díj

2010              MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj

2011              Mindszenty-társaság kutatói ösztöndíja,
                                             Fehér Hollók
Munkacsoport tagjaként

2012              MTA Ifjúsági Díj

2013              Szobonya Zoltán Emlékérem

2000 - 2014 között MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézetében dolgozott. 2012-ben tudományos főmunkatárs lett. Különböző intérményekben egyetemi oktatóként is tevékenykedett. 2003–2004-ben az ELTE BTK Történeti Antropológia programjában,  2005-ben a budapesti Corvinus Egyetem, Council on International Education Exchange programjában vett részt; 2006-ban az ELTE BTK Művelődéstörténeti Tanszékén, 2014-ben pedig az ELTE BTK Európai Etnológia Doktori Iskolájában oktatott.

A 2001-től több bizottság és kutatócsoport munkájában is tevékenykedett kutatóként illetve szakmai tánacsadóként egyaránt. 2013-ban  a washingtoni Smithsonian Folklife Festival rendezvényén szakértői tevékenységre kérték fel. 2015–től az Európai Emlékezet és Szolidaritás Hálózata Iránytó Bizottságának magyarországi koordinátora. Mindezen sokrétű tevékenysége mellett a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnöki feladatait is ellátja.