Híres diákjaink - Szatory Dávid

Szatory Dávid

1987. június 21-én született Budapesten. Általános iskolai tanulmányait a Szent Korona Általános Iskolában végezte 2002-ben. Az itt eltöltött  nyolc év alatt is megmutatkozott előadói tehetsége, hiszen gyakran szerepelt ünnepélyeken, hangversenyeken, "Ki, mit, tud?"-okon. Állandó résztvevője volt a különböző színpadi jeleneteknek, musical részleteknek. Szavalataival gyakran kápráztatta el iskolatársait a különböző ünnepségeken, rendezvényeken. Szép és szabatos beszédére az országos "Kazinczy szép kiejtési verseny" döntőjében is felfigyeltek, hiszen 2001-ben arany fokozattal jutalmazták tehetségét.

Általános iskolai tanulmányait befejezve egy dráma tagozatos középiskolában érettségizett, majd felvételt nyert a Színház- és Filmművészeti Egyetemre. Itt Gálffi László osztályában végzett 2010-ben. Már egyetemi évei alatt is több szerepet játszott a Nemzeti Színházban Alföldi Róbert igazgatása alatt, ahová a dimploma megszerzése után le is szerződött és 2015-ig ott játszott. Ezután szabadúszó lett. Fiatal tehehetségként 2014-ben Junior Prima díjat vehetett át.

Eddig több, mint 30 színházi bemutató szereplője volt, mozi (pl.: Tibor vagyok, de hódítani akarok 2006; Swing 2015) és TV filmben (Mindenből egy van 2011/12; Munkaügyek 2012) játszott. Gyakorta hallható külföldi színészek szinkronhangjaként is. Eddig több, mint 120 filmben szinkronizált (pl.: Kódjátszma 2014; A mindenség elmélete 2014; A szürke ötven árnyalata 2014; Tini nindzsa teknőcök 2014; James Bond 24 2015; Macbeth 2015;  stb.).